تخته شنا چیست ؟

تخته شنا یک محصول با جنس فوم برای یادگیری حرفه ای شنا است. پیام اسپرت تولید کننده انبوه تخته شنا در ایران می باشد

تخته شنا ابزاری برای تمرین و یادگیری ورزش شنا است که برای نگاه داشتن بدن بر روی آب هنگام یادگیری شنا مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای  کمک آموزشی ورزش شنا محسوب می شود که باعث تعادل ورزشکار و نگهداری آن بر روی سطح آب می شود. تخته شنا در انواع مختلف مانند ساده و مواج در رنگ بندی های مختلف و از جنس فوم طراحی و تولید می شود. مهمترین نکته در تخته های شنا کیفیت و جنس بکار برده شده در ساخت آن است که اگر این نکات بدرستی در ساخت و تولید آن لحاظ نشده باشد به دلیل کاربرد آموزشی آن میتواند باعث آسیب دیدگی و خسارات جبران ناپذیری(غرق شدن) در هنگام استفاده شود. 

 

مشخصات تخته شنا
معمولا تخته های شنا به طول 40 و عرض 28 سانتی متر و قطر 3 سانتی متر در رنگ بندی های مختلف طراحی و تولید می شوند و جنس بکار رفته در ساخت آنها از فوم(EVA) سبک  و انعطاف پذیر با مقدار چگالی استاندارد است تا خاصیت شناور بودن تخته بر روی آب حفظ شود. البته تخته های شنا در ابعاد و طراحی های دیگری نیز تولید می شوند اما نکته کلیدی در کیفیت جنس بکار رفته در ساخت و قابلیت شناور بودن تخته در آب خلاصه می شود. 

 

ویژگی های تخته شنا
مقاوم دربرابر آب و عدم فرو رفتن در آب.
دارای دستگیره جهت استفاده آسانتر ورزشکار.
برخوردار از قطر مناسب جهت قابلیت شناوری مناسب در آب.
سازگار با پوست بدن و عدم ایجاد حساسیت و التهابات پوستی.
انعطاف پذیری بسیار بالا و مقاوم در برابر ضربه.
مقاوم در برابر مواد موجود در استخر(کلر) در دریا (نمک).
سبک و قابل حمل و نقل آسان حتی توسط کودکان. 
جنس تخته شنا معمولا از جنس فوم می باشد تا سبک و قابل استفاده راحت توسط شناگر باشد تخته شنا جزو تجهیزات فومی شنا در زمره محصولات تولید لوازم شنای تولیدی پیام اسپرت می باشد